• A-
  • A
  • A+
четврток, 20 септември 2018, 

МИА најави - свет

МИА најави - свет

11 септември 2018

Москва - Руската армија ги отпочнува воените вежби Восток 2018, за кои најавува дека, со 300.000 учесници, ќе бидат најголемите од времето на СССР

Владивосток - Средба на рускиот претседател Владимир Путин со кинескиот претседател Си Џинпинг

Брисел - Унгарскиот премиер Виктор Орбан ќе се обрати пред европратениците преку видео-врска, по барањето за санкции против Унгарија

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ