• A-
  • A
  • A+
среда, 19 септември 2018, 

МИА Најави - свет

МИА Најави - свет

12 септември 2018

Стразбур - Европарламентот ќе  гласа за суспензија на правото на глас на Унгарија во ЕУ.

Стразбур - Претседателот на Европската комисија Жан-Клод Јункер ќе се обрати пред Европарламентот за Состојбата во Унијата.

Брисел - Краен рок за Полска да одговори на барањата на Еврокомисијата во однос на реформата на правосудството.

Стразбур - Европарламентот ќе гласа за измени на законот за авторски права.

Стокхолм - Конечни резултати од парламентарните избори во Шведска.

Копенхаген - Европскиот огранок на Светската здравствена организација ќе објави извештај на европските здравствени трендови.

 

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Мозаик

Објавена првата слика од новиот Џокер

Режисерот Тод Филипс на Инстаграм ја објави првата...

Експерти: Вештачката интелигенција ќе ни овозможи комуникација со животните

Желбата за зборување со животните тлее во многумин...

На Месечината има погребан човек

На Месечината има многу „ѓубре“ од луѓето што ја п...

Папата Франциско: Сексот е голем дар од Бога

Папата Франциско им порача на младите Французи дек...

Мајкл Џордан донираше два милиона долари за Северна Каролина

Поранешната НБА ѕвезда Мајкл Џордан донираше два м...