МИА Најави - свет

МИА Најави - свет

13 септември 2018

Акра - Погреб на поранешниот генерален секретар на ОН и добитник на Нобеловата награда за мир Кофи Анан.

Виена - Средба на министрите за внатрешни работи од ЕУ, посветена на безбедноста и миграцијата.

Париз - Францускиот претседател Емануел макрон ќе го објави својот план против сиромаштијата.

 

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ