• A-
  • A
  • A+
среда, 19 септември 2018, 

Дураки на Конференција за еко инвестиции за квалитет на воздухот во Софија

Дураки на Конференција за еко инвестиции за квалитет на воздухот во Софија

Скопје, 5 јануари 2018 (МИА) - Министерот за животна средина и просторно планирање Садула Дураки, денеска и утре ќе престојува во Софија, Бугарија, каде што ќе учествува на Конференцијата за еко инвестиции за квалитет на воздухот.

Во рамките на посетата, како што соопшти МЖСПП, министерот Дураки ќе оствари работна средба со бугарскиот министер за животна средина и води, Нено Димов и ќе ја посети депонијата за третман на отпад во Софија. дма/сд/09:59

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Мозаик

Обожаватели на Принс бараат истрага за неговата смрт

Илјадници обожаватели на американскиот музичар При...

Објавена првата слика од новиот Џокер

Режисерот Тод Филипс на Инстаграм ја објави првата...

Експерти: Вештачката интелигенција ќе ни овозможи комуникација со животните

Желбата за зборување со животните тлее во многумин...

На Месечината има погребан човек

На Месечината има многу „ѓубре“ од луѓето што ја п...

Папата Франциско: Сексот е голем дар од Бога

Папата Франциско им порача на младите Французи дек...