Состанок на Дураки и градоначалниците за регионално управување со отпад

Состанок на Дураки и градоначалниците за регионално управување со отпад

Скопје, 2 март 2018 (МИА) - Министерот за животна средина и просторно планирање Садула Дураки денеска ќе одржи работен состанок со градоначалниците на тема „Воспоставување на интегрирано регионално управување со отпад во Република Македонија“. 

На состанокот се најавува дека ќе присуствува и премиерот Зоран Заев. мд/са/07:32

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ