• A-
  • A
  • A+
сабота, 22 септември 2018, 

Семинар на АЦВ за намалување на емисијата на јаглерод во меѓународниот воздушен сообраќај

Семинар на АЦВ за намалување на емисијата на јаглерод во меѓународниот воздушен сообраќај

Скопје, 26 март 2018 (МИА) - Во организација на Агенцијата за цивилно воздухопловство на Република Македонија, денеска ќе се одржи семинар на тема „Неутрализирање и намалување на емисијата на јаглерод во меѓународниот воздушен сообраќај”(CORSIA).

На семинарот кој е под покровителство на Меѓународната организација за цивилно воздухопловство (ICAO) ќе се обрати министерот за транспорт и врски, Горан Сугарески, а ќе учествуваат и првите луѓе на Организацијата, како и преставници на воздухопловните власти од 60 тина земји, од Европа и светот. бк/са/07:43

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ