• A-
  • A
  • A+
среда, 26 септември 2018, 

Екологисти и спортисти ја чистеа трим патеката до манастирот „Свети Илија“

Екологисти и спортисти ја чистеа трим патеката до манастирот „Свети Илија“

Струмица, 30 април 2018 (МИА) - Членови на Спортскиот клуб „Југоисток“ и Здружението „Здрава котлина“ ја чистеа трим патеката до манастирот „Свети Илија“ во близина на Струмица.

- Овие акции нема да престанат, но, фрлањето на ѓубре во природата едноставно мора да престане, порачаа спортистите и екологистите.

Отпадот го собраа во 20 вреќи, а долж трим патеката поставија пораки испишани на дрвени табли кои треба да ги потсетуваат несовесните граѓани да не ја загадуваат природата. рт/сст/10:32

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ