Почнува грант-програмата на Фондот за природа „Преспа - Охрид“

Почнува грант-програмата на Фондот за природа „Преспа - Охрид“

Скопје, 14 мај 2018 (МИА) - Со официјален настан денеска во Скопје ќе биде означен почетокот на грант програмата на Фондот за природа „Преспа - Охрид“ (PONT) во Република Македонија.

На настанот воведно обраќање ќе има заменик-министерот за животна средина и просторно планирање Јани Макрадули, а церемонијата ќе ја отвори извршниот директор на Фондот Мирјам де Конинг. мч/са/07:37

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Мозаик

Тинејџерка преживеала 49 дена на отворено море пиејќи цедена морска вода

Индонезиска тинејџерка минала 49 дена на отворено ...

Олег Сенцов стана почесен граѓанин на Париз

Украинскиот филмски режисер осуден на 20 години за...

Британски математичар тврди дека пронашол решение за проблем стар 160 години

Еден од најистакнатите британски математичари, Мај...

Познатиот професионален убиец на ТВ-екраните стана модна икона

Ѕвездата од новата ТВ-серија „Убиствената Ив“, ист...

Премиерката на Нов Зеланд и нејзиното бебе - хит во ОН

Премиерката на Нов Зеланд, Џасинда Ардерн, која ов...