• A-
  • A
  • A+
петок, 21 септември 2018, 

Втор состанок на Работната група за биолошка разновидност

Втор состанок на Работната група за биолошка разновидност

Скопје, 28 мај 2018 (МИА) - Втор состанок на Работната група за биолошка разновидност кој во рамките на претседавањето на Министерството за животна средина и просторно планирање на Република Македонија ќе се одржи на денеска во Скопје.

Членки на работна група која е дел од пошироката Регионална работна група за животна средина се претставници на надлежните министерства од Албанија, Македонија, Босна и Херцеговина, Црна Гора, Косово* и Србија.

На состанокот, меѓудругите, ќе се обратат заменик-министерот за животна средина Јани Макрадули, како и високи претставници на Регионалниот совет за соработка (RCC), Меѓународната унија за заштита на природата (IUCN) и ГИЗ Oтворен регионален фонд за биодиверзитет за  Југоисточна Европа. сст/ев/07:35

###

 

 

 

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Мозаик

Во Лас Вегас се отвора музеј на марихуаната

Музеј на марихуаната денеска ќе биде отворен во „г...

Ким Џонг-ун му подари два тона печурки на својот јужнокорејски колега

Лидерот на Северна Кореја, Ким Џонг-ун, му подари ...

Брус Гринвуд ќе глуми во продолжението на „Сјаење"

Холивудскиот ветеран Брус Гринвуд ќе има своја уло...

Истражувачите поблиску до конечно лоцирање на бродот на капетан Џејмс Кук

Потрагата по кобното место за „Ендивор“ - бродот н...

Јакната на Хан Соло на аукција, се очекуваат 1,3 милион долари

Јакната што Харисон Форд ја носеше глумејќи го лик...