Иновативен проект за пренамена на нафтен отпад во плодно земјиште

Иновативен проект за пренамена на нафтен отпад во плодно земјиште

Скопје, 29 мај 2018 (МИА) - Во компанијата ОКТА денеска ќе биде презентиран иновативниот проект за пренамена на нафтениот отпад во плодно земјиште, спроведен од компанијата и Факултетот за земјоделски науки и храна.

На презентацијата се најавени обраќања на главниот извршен директор на ОКТА Јанис Геруланос, заменик министерот за животна средина и просторно планирање Јани Макрадули, и на професорите од Факултетот за земјоделски науки и храна, Татјана Миткова, Силвана Манасиевска Симиќ и Миле Маркоски.лв/ев/07:34

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Мозаик

„Хет трик“: Фудбалер за само шест недели доби деца од три жени

Напаѓачот на англискиот фудбалски клуб Стоук Сити,...

Доделена „Алтернативната Нобелова награда"

Наградата „Правилно живеење", позната и како „Алте...

Тревога во Бакингемската палата поради приврзок за клучеви

Мажот кој вчера беше уапсен кај Бакингемската пала...

Многу мажи по сексот чувствуваат емотивна празнина

Дури 40 отсто од мажите по сексот чувствуваат емот...

НАСА откри две нови планети

Само пет месеци по поставувањето во земјината орби...