• A-
  • A
  • A+
понеделник, 28 мај 2018, 

Стечајната постапка за ФЕНИ останува кај Основниот суд во Велес

Стечајната постапка за ФЕНИ останува кај Основниот суд во Велес

Скопје, 16 ноември 2017 (МИА) - Основниот суд Велес останува надлежен за водење на стечајната постапка на ФЕНИ индустри АД Кавадарци.

Ваквата одлука вчера ја донесе Врховниот суд на Република Македонија откако го одби како неоснован  предлогот на ФЕНИ индустри за определување друг месно надлежен суд за водење стечајна постапка.скс/са/13:17

###

 

 
 

 

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ