• A-
  • A
  • A+
понеделник, 28 мај 2018, 

Влијанието на сметководството врз економскиот раст на државата

Влијанието на сметководството врз економскиот раст на државата

Скопје, 20 ноември 2017 (МИА) - Сојузот на сметководители денеска ќе информира за влијанието на сметководството врз економскиот раст на државата во услови на глобализација.

Прес-конференцијата ќе се одржи во Стопанската комора на Македонија, а најавено е присуство на претставници од Сојузот на сметководители. бак/дма/08:14

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.