• A-
  • A
  • A+
сабота, 22 септември 2018, 

Без струја утре дел од општините Бутел, Илинден, Центар и Студеничани

Без струја утре дел од општините Бутел, Илинден, Центар и Студеничани

Скопје, 9 август 2018 (МИА) - Поради технички зафати во дистрибутивната електро мрежа утре без електрична енергија ќе останат дел од корисниците од општина Бутел, Илинден, Центар и Студеничани.

Од 07,50 до 11,30 без електрична енергија ќе бидат дел од корисниците  од Визбеговово општина  Бутел, од 8,00 до 10,00 часот фирмите Гама Инвест, Рио Кафе и Дени Интернационал во општина Илинден, од 9,00 до 14,00 часот објектите во близина на „Школката„ во Градскот Парк, тенискиот терен Југ и Езерце во општина Центар и од 8,30 до 15,00 часот дел од ул. 3 во село Студеничани.скс/сд/09:11

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ