• A-
  • A
  • A+
четврток, 20 септември 2018, 

Регулаторна ќе распарава за обесштетувањето на производителите и потрошувачите на струја

Регулаторна ќе распарава за обесштетувањето на производителите и потрошувачите на струја

Скопје, 24 август 2018 (МИА) - Регулаторната комисија за енергетика на Република Македонија (РКЕ),  денеска ќе одржи подготвителна седница, на која ќе се расправа за оштетените производители и корисници на електрична енергија.

Како што соопшти РКЕ, на подготвителната седница ќе се разгледува Предлог - Правила за определување на надоместок на штета што им е причинета на производителите и потрошувачите  приклучени на системите  за пренос и дистрибуција на електрична енергија. бк/са/07:42

###

  

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Мозаик

Обожаватели на Принс бараат истрага за неговата смрт

Илјадници обожаватели на американскиот музичар При...

Објавена првата слика од новиот Џокер

Режисерот Тод Филипс на Инстаграм ја објави првата...

Експерти: Вештачката интелигенција ќе ни овозможи комуникација со животните

Желбата за зборување со животните тлее во многумин...

На Месечината има погребан човек

На Месечината има многу „ѓубре“ од луѓето што ја п...

Папата Франциско: Сексот е голем дар од Бога

Папата Франциско им порача на младите Французи дек...