• A-
  • A
  • A+
среда, 19 септември 2018, 

Тешко повреденото бебе во релативно стабилна здравствена состојба, но во животна опасност

Тешко повреденото бебе во релативно стабилна здравствена состојба, но во животна опасност

Скопје, 9 јули 2018 (МИА) - Здравствената состојба на 14 - месечното новороденче кое со повреди по телото пред два дена неговата мајка го донела во Ургентен центар, е релативно стабилна, информираат за МИА од Клиника за анестезија, реанимација и интензивно лекување-КАРИЛ.

Од Клиниката посочуваат дека бебето самостојно дише не е на апарати, но се уште е во животна опасност. Тоа има и скршеници на потколениците. 

Во меѓувреме продолжува полициската истрага за да се утврди кој го претепал бебето. рп/скс/11:22

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Мозаик

Обожаватели на Принс бараат истрага за неговата смрт

Илјадници обожаватели на американскиот музичар При...

Објавена првата слика од новиот Џокер

Режисерот Тод Филипс на Инстаграм ја објави првата...

Експерти: Вештачката интелигенција ќе ни овозможи комуникација со животните

Желбата за зборување со животните тлее во многумин...

На Месечината има погребан човек

На Месечината има многу „ѓубре“ од луѓето што ја п...

Папата Франциско: Сексот е голем дар од Бога

Папата Франциско им порача на младите Французи дек...