• A-
  • A
  • A+
сабота, 22 септември 2018, 

Формирано Македонско здружение за кардијална, торакална, васкуларна и ендоваскуларна хирургија

Формирано Македонско здружение за кардијална, торакална, васкуларна и ендоваскуларна хирургија

Скопје, 9 јули 2018 (МИА) - Македонско здружение за кардијална, торакална, васкуларна и ендоваскуларна хирургија е формирано во рамки на Македонското лекарско друштво.

Од Здружението информираат дека во него членуваат субспецијалисти од клиниките за државна кардиохирургија, за торакална и васкуларна хирургија, за кардиологија, од Универзитетската хируршка клиника „Св.Наум Охридски“ и други.

За претседател на Здружението е избран проф.др.Сашко Јовев, а за потпретседател проф.др.Андреј Арсовски. рп/скс/11:31

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ