• A-
  • A
  • A+
сабота, 22 септември 2018, 

Кабинет за клиничка исхрана и нова ендоскопска капсула на Гастроентерохепатологија

Кабинет за клиничка исхрана и нова ендоскопска капсула на Гастроентерохепатологија

Скопје, 12 јули 2018 (МИА) - Кабинет за клиничка исхрана и нова ендоскопска капсула за испитување на заболувањата на тенкото црево денеска ќе бидат пуштени во употреба на Универзитетската клиника за гастроентерохепатологија. 

Од Клиниката информираат дека на настанот се очекува да присуствуваат претставници од Министерството за здравство и од Фондот за здравствено осигурување на Македонија. рп/бак/07:40

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ