• A-
  • A
  • A+
четврток, 20 септември 2018, 

Ќе се унапредуваат капацитетите на породилиштата

Ќе се унапредуваат капацитетите на породилиштата

Скопје, 18 јули 2018 (МИА) - Проекти за унапредување на капацитетите на породилиштата низ државата ќе спроведе Министерството за здравство во соработка со Фондацијата „Проект Хопе“.

За престојните проекти денеска ќе информираат министерот за здравство Венко Филипче и претставници од „Проект Хопе“, меѓу кои и проектниот менаџер од Германија, Аким Екерт. рп/са/07:35

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.



НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ