Годишно собрание на Комората на здравствени работници

Годишно собрание на Комората на здравствени работници

Скопје, 11 август 2018 (МИА) - Комората на здравствени работници денеска ќе одржи редовно Годишно собрание на кое ќе бидат избрани претседател и нови членови на органите. 

Најавено е обраќање на министерот за здравство Венко Филипче. мд/скс/08:06

###

 

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.