Kрводарителска акција во Домот на АРМ

Kрводарителска акција во Домот на АРМ

Скопје, 28 август 2018 (МИА) - Крводарителска акција по повод празникот Успение на Пресвета Богородица ќе се одржи денеска во Домот на Армијата на Република Македонија. 

Мотото на акцијата е „Биди херој спаси нечиј живот“, а ќе трае до 17 часот.

Крводарителска акција ќе се одржи по шеснаесетти пат, а ја организираат Црвениот крст и Институтот за трансфузиона медицина на Република Македонија. рп/08:43

###

 

 

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Мозаик

„Хет трик“: Фудбалер за само шест недели доби деца од три жени

Напаѓачот на англискиот фудбалски клуб Стоук Сити,...

Доделена „Алтернативната Нобелова награда"

Наградата „Правилно живеење", позната и како „Алте...

Тревога во Бакингемската палата поради приврзок за клучеви

Мажот кој вчера беше уапсен кај Бакингемската пала...

Многу мажи по сексот чувствуваат емотивна празнина

Дури 40 отсто од мажите по сексот чувствуваат емот...

НАСА откри две нови планети

Само пет месеци по поставувањето во земјината орби...