• A-
  • A
  • A+
сабота, 22 септември 2018, 

Заев и Николовски на почеток на изградба на ХС „Конско“

Заев и Николовски на почеток на изградба на ХС „Конско“

Скопје, 21 јули 2018 (МИА) - Во  Гевгелија денеска ќе почне изградба на вештачка акумулација ХС „Конско“ .

На стартот на изградбата е најавено  присуство на премиерот Зоран Заев и министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство, Љупчо Николовски. лв/сст/08:04

###

фото МИА архива

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ