• A-
  • A
  • A+
петок, 21 септември 2018, 

МТВ, Град Скопје и МЕР во најкус рок да најдат решение за делницата од гасоводот во потегот на Водно

МТВ, Град Скопје и МЕР во најкус рок да најдат решение за делницата од гасоводот во потегот на Водно

Скопје, 27 март 2018 (МИА) - Министерството за транспорт и врски, Град Скопје и МЕР АД Скопје во најкраток временски рок треба да најдат заедничко прифатливо решение во однос на изградбата на делницата 5 кај потегот на Водно од магистралниот гасовод Скопје-Тетово-Гостивар.

Ваква информација усвои денеска Владата на седница.скс/18:31

###

 

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Мозаик

Се вљубил на прв поглед, му го дала бројот, а потоа му го украле телефонот

Британецот Ден Милингтон на Ибица запознал девојка...

Kолумбиjа затвори музеј на Пабло Ескобар

Колумбискиот град Меделин, во соработка со миграци...

Во Лас Вегас се отвора музеј на марихуаната

Музеј на марихуаната денеска ќе биде отворен во „г...

Ким Џонг-ун му подари два тона печурки на својот јужнокорејски колега

Лидерот на Северна Кореја, Ким Џонг-ун, му подари ...

Брус Гринвуд ќе глуми во продолжението на „Сјаење"

Холивудскиот ветеран Брус Гринвуд ќе има своја уло...