Поради експлозија во електромрежата, Кавадарци без струја

Поради експлозија во електромрежата, Кавадарци без струја

Кавадарци, 3 април 2018 (МИА) - Поради експлозија во мрежата, Кавадарци остана еден час без струја.

Информацијата ја потврди Ленче Карпузовска од ЕВН, која најави дека за десетина минути се ќе биде повторно под напон.свд/скс/14:08

###
Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Мозаик

„Хет трик“: Фудбалер за само шест недели доби деца од три жени

Напаѓачот на англискиот фудбалски клуб Стоук Сити,...

Доделена „Алтернативната Нобелова награда"

Наградата „Правилно живеење", позната и како „Алте...

Тревога во Бакингемската палата поради приврзок за клучеви

Мажот кој вчера беше уапсен кај Бакингемската пала...

Многу мажи по сексот чувствуваат емотивна празнина

Дури 40 отсто од мажите по сексот чувствуваат емот...

НАСА откри две нови планети

Само пет месеци по поставувањето во земјината орби...