• A-
  • A
  • A+
среда, 19 септември 2018, 

Без струја делови од три скопски општини

Без струја делови од три скопски општини

Скопје, 11 април 2018 (МИА) - Утре од девет до 13 часот без електрична енергија ќе бидат корисниците од ул. „Браќа Чакреви“ од број 3 до број 14, ул. „Рамиз Садику“ броевите 3, 5 и 7, ул. „Христо Батанџиев“ од број 79 до 87 (непарни броеви), ул. „Христо Батанџиев“ од број 106 до број 130 (парни броеви), ул. Рамиз Садику од број 12 до број 28 (парни броеви)  во општина Ѓорче Петров.

Без струја утре од 8:30 до 13:30 часот ќе бидат и корисници од дел од  ул. „Салих Асим“ од бр.47 до бр. 61 во општи Чаир, од девет до 13 часот корисниците од дел од село Кондово во општина Сарај,  а од 8:30 до 15 часот корисници од бул. „Партизански одреди“ од број 101 до број 111, ул. „Хелсинки“ од број 20 до број 39 б, ул. „Хелсинки“ број 59 во  општина Карпош, информира денеска Регионалниот центар за управување со кризи на град Скопје.

Прекините во електричното напојување се поради технички зафати во дистрибутивната електро мрежа.лв/09:29

###

 

 

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Мозаик

Обожаватели на Принс бараат истрага за неговата смрт

Илјадници обожаватели на американскиот музичар При...

Објавена првата слика од новиот Џокер

Режисерот Тод Филипс на Инстаграм ја објави првата...

Експерти: Вештачката интелигенција ќе ни овозможи комуникација со животните

Желбата за зборување со животните тлее во многумин...

На Месечината има погребан човек

На Месечината има многу „ѓубре“ од луѓето што ја п...

Папата Франциско: Сексот е голем дар од Бога

Папата Франциско им порача на младите Французи дек...