• A-
  • A
  • A+
петок, 21 септември 2018, 

Утре без струја корисници во Лисиче и Драчево

Утре без струја корисници во Лисиче и Драчево

Скопје, 22 мај 2018 (МИА) - Во Скопје без струја утре од осум до девет часот ќе бидат корисниците од ТЦ „Лисиче“, локали во близина на „Маркет Елида“, од девет до 13 часот од дел од ул. „Востаничка“( броеви од 88 до 138), а од 08:30 до 09:30 часот од населба ДРАЧЕВО, куќите во потегот помеѓу улиците „Солунска Глава“, „Илија Ристевски“ и „Јустинијан Први“, информира Регионалниот центар за управување со кризи на град Скопје.

РЦУК информира за исклучувањата  во електросистемот по известување добиено од „ЕВН Македонија“ ад.лв/10:22

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ