Презентација на модел за формирање берза за електрична енергија

Презентација на модел за формирање берза за електрична енергија

Скопје, 30 мај 2018 (МИА) -  Модел за формирање берза за електрична енергија во Македонија ќе биде презентиран денеска во Владата.

На презентацијата се најавени обраќања на генералниот директор на МЕПСО Сашо Василевски и на Симон Узунов, претставник на Секретаријатот на Енергетската заедница. лв/ев/07:36

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Мозаик

„Хет трик“: Фудбалер за само шест недели доби деца од три жени

Напаѓачот на англискиот фудбалски клуб Стоук Сити,...

Доделена „Алтернативната Нобелова награда"

Наградата „Правилно живеење", позната и како „Алте...

Тревога во Бакингемската палата поради приврзок за клучеви

Мажот кој вчера беше уапсен кај Бакингемската пала...

Многу мажи по сексот чувствуваат емотивна празнина

Дури 40 отсто од мажите по сексот чувствуваат емот...

НАСА откри две нови планети

Само пет месеци по поставувањето во земјината орби...