РКЕ ќе одлучува за лиценца за трговија со природен гас на „Макстил“

РКЕ ќе одлучува за лиценца за трговија со природен гас на „Макстил“

Скопје, 13 јули 2018 (МИА) - Регулаторната комисија за енергетика (РКЕ) денеска ќе одржи подготвителна седница на која ќе одлучува за доделување лиценца за енергетска дејност трговија со гас. 

На седницата ќе се разгледува Предлог - одлуката за издавања лиценца за вршење на енергетска дејност трговија со природен гас на Акционерското друштво за производство и трговија со производи на црна металургија „МАКСТИЛ“-Скопје.лв/скс/07:41

###

 

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Мозаик

„Хет трик“: Фудбалер за само шест недели доби деца од три жени

Напаѓачот на англискиот фудбалски клуб Стоук Сити,...

Доделена „Алтернативната Нобелова награда"

Наградата „Правилно живеење", позната и како „Алте...

Тревога во Бакингемската палата поради приврзок за клучеви

Мажот кој вчера беше уапсен кај Бакингемската пала...

Многу мажи по сексот чувствуваат емотивна празнина

Дури 40 отсто од мажите по сексот чувствуваат емот...

НАСА откри две нови планети

Само пет месеци по поставувањето во земјината орби...