• A-
  • A
  • A+
петок, 21 септември 2018, 

РКЕ ќе објави информација за цените на топлинската енергија

РКЕ ќе објави информација за цените на топлинската енергија

Скопје, 30 јули 2018 (МИА) - Регулаторната комисија за енергетика (РКЕ) за денеска најави информација за цените на топлинската енергија. 

Воедно на три подготвителни седници РКЕ треба да донесе предлог одлуки за одобрување регулиран максимален приход  и тарифни ставови на Балкан енерџи (производство, дистрибуција и снабдување со топлина) како и за Друштво за снабдување со пареа и топла вода СКОПЈЕ СЕВЕР АД – Скопје и АД ЕЛЕКТРАНИ НА МАКЕДОНИЈА Скопје – Подружница Енергетика Скопје.

Со одлука на РКЕ од први месецов за 0,1 процент беше намалена цената на електричната енергија. лв/са/07:39

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Мозаик

Се вљубил на прв поглед, му го дала бројот, а потоа му го украле телефонот

Британецот Ден Милингтон на Ибица запознал девојка...

Kолумбиjа затвори музеј на Пабло Ескобар

Колумбискиот град Меделин, во соработка со миграци...

Во Лас Вегас се отвора музеј на марихуаната

Музеј на марихуаната денеска ќе биде отворен во „г...

Ким Џонг-ун му подари два тона печурки на својот јужнокорејски колега

Лидерот на Северна Кореја, Ким Џонг-ун, му подари ...

Брус Гринвуд ќе глуми во продолжението на „Сјаење"

Холивудскиот ветеран Брус Гринвуд ќе има своја уло...