РКЕ ќе одлучува за тарифата за водата и за дистрибуцијата на гас

РКЕ ќе одлучува за тарифата за водата и за дистрибуцијата на гас

Скопје, 31 јули 2018 (МИА) - Регулаторната комисија за енергетика (РКЕ) денеска ќе одржи две подготвителни седници. 

РКЕ треба да одлучува за решението за утврдување тарифа за снабдување со сурова вода наменета за водоснабдување на население, на АД Водостопанство на РМ Скопје, подружница Кумановско - Липковско Поле Куманово, како и за измени на Правилникот за начин и услови за регулирање тарифи за пренос, управување со системот за пренос и дистрибуција на природен гас.лв/са/07:24

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Мозаик

„Хет трик“: Фудбалер за само шест недели доби деца од три жени

Напаѓачот на англискиот фудбалски клуб Стоук Сити,...

Доделена „Алтернативната Нобелова награда"

Наградата „Правилно живеење", позната и како „Алте...

Тревога во Бакингемската палата поради приврзок за клучеви

Мажот кој вчера беше уапсен кај Бакингемската пала...

Многу мажи по сексот чувствуваат емотивна празнина

Дури 40 отсто од мажите по сексот чувствуваат емот...

НАСА откри две нови планети

Само пет месеци по поставувањето во земјината орби...