РКЕ ќе објави нови цени на бензините

РКЕ ќе објави нови цени на бензините

Скопје, 20 август 2018 (МИА) - Регулаторната комисија за енергетика денеска се очекува да излезе со нови цени на нафтените деривати. 

Пред две недели согласно одлуката на Регулаторната комисија беше зголемена само цената на Еуросупер БС - 95 за половина денар, додека малопродажните цени на останатите нафтени деривати останаа непроменети. бак/са/07:32

###

 

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ