Регулаторна ќе распарава за обесштетувањето на производителите и потрошувачите на струја

Регулаторна ќе распарава за обесштетувањето на производителите и потрошувачите на струја

Скопје, 24 август 2018 (МИА) - Регулаторната комисија за енергетика на Република Македонија (РКЕ),  денеска ќе одржи подготвителна седница, на која ќе се расправа за оштетените производители и корисници на електрична енергија.

Како што соопшти РКЕ, на подготвителната седница ќе се разгледува Предлог - Правила за определување на надоместок на штета што им е причинета на производителите и потрошувачите  приклучени на системите  за пренос и дистрибуција на електрична енергија. бк/са/07:42

###

  

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ