РКЕ ќе одржи две подготвителни седници

РКЕ ќе одржи две подготвителни седници

Скопје, 30 август 2018 (МИА) - Регулаторната комисија за енергетика (РКЕ) денеска ќе одржи две подготвителни седници за правилата за снабдување со електрична енергија.

На првата седница ќе се разгледуваат Предлог правилата за пазар на електрична енергија, а на втората Предлог правилникот за повластени производители кои користат повластена тарифа. вј/са/07:32

###

 

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Мозаик

Олег Сенцов стана почесен граѓанин на Париз

Украинскиот филмски режисер осуден на 20 години за...

Британски математичар тврди дека пронашол решение за проблем стар 160 години

Еден од најистакнатите британски математичари, Мај...

Познатиот професионален убиец на ТВ-екраните стана модна икона

Ѕвездата од новата ТВ-серија „Убиствената Ив“, ист...

Премиерката на Нов Зеланд и нејзиното бебе - хит во ОН

Премиерката на Нов Зеланд, Џасинда Ардерн, која ов...

„Хет трик“: Фудбалер за само шест недели доби деца од три жени

Напаѓачот на англискиот фудбалски клуб Стоук Сити,...