• A-
  • A
  • A+
вторник, 21 август 2018, 

Нов директор во „Паркови и зеленило“ Адриан Муча

Нов директор во „Паркови и зеленило“ Адриан Муча

Скопје,  13 декември 2017 (МИА) - Адриан Муча од МТСП е нов директор на Јавното претпријатие ,,Паркови И зеленило" од Скопје.

Како што потврди Град Скопје за МИА, скопскиот градоначалник Петре Шилегов синоќа го назначил новиот директор, кој доаѓа на местото на Душан Авировиќ.

Минатиот месец нови директори добија јавните претпријатија ЈСП Скопје, Водовод и канализација и Улици И патишта. Се очекува во наредниот период нови директори да добијат и останатите јавни претпријатија и културни институции во надлежност на Град Скопје.мд/скс/07:58

###

 

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Мозаик

Сите „паѓаат“ поради новиот тренд на Инстаграм

Лажните паѓања и тоа на невообичаени места се нова...

Опра со пријателите летува во Дубровник

Една од најпопуларните телевизиски водителки, Опра...

Мерилин Менсон колабираше за време на концерт во Хјустон

Музичарот Мерилин Менсон колабираше за време на ко...

Полицајка од Аргентина надои болно бебе во болницата каде што работи

Полицајка која била на должност во една аргентинск...

Принцот Чарлс може да си го смени името пред да седне на престолот

Принцот Чарлс чека на ред за престолот на Британск...