• A-
  • A
  • A+
среда, 19 септември 2018, 

Корисниците во близина на Порта Буњаковец утре без вода

Корисниците во близина на Порта Буњаковец утре без вода

Скопје, 20 јули 2018 (МИА) - Корисниците од улиците „Костурски Херои“, „Рајко Жинзифов“ и „Борка Талевски“ во близина на Порта Буњаковец во општина Центар утре од 8:00 часот ќе бидат без вода за пиење.

Како што инфомрираат од ЈП „Водовод и канализација“ Скопје, причина за прекинот во водоснабдувањето е санирање дефект на затворач со пречник од 100 милиметри на крстосницата меѓу булеварот „Партизански одреди“ и улицата „Рајко Жинзифов“.

Корисниците ќе бидат без вода се до завршување на работите. вј/рп/18:56

###

 

 

 

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Мозаик

Обожаватели на Принс бараат истрага за неговата смрт

Илјадници обожаватели на американскиот музичар При...

Објавена првата слика од новиот Џокер

Режисерот Тод Филипс на Инстаграм ја објави првата...

Експерти: Вештачката интелигенција ќе ни овозможи комуникација со животните

Желбата за зборување со животните тлее во многумин...

На Месечината има погребан човек

На Месечината има многу „ѓубре“ од луѓето што ја п...

Папата Франциско: Сексот е голем дар од Бога

Папата Франциско им порача на младите Французи дек...