• A-
  • A
  • A+
петок, 21 септември 2018, 

Дел од корисниците на оштина Карпош денеска без струја

Дел од корисниците на оштина Карпош денеска без струја

Скопје, 23 јули 2018 (МИА) - Корисниците во делови од општина Карпош денеска во одреден период од денот ќе бидат без електричнма енергија, најавија од ЕВН. 

Во периодот од 13:30 до 15:30 часот корисниците од делови од улиците Московска и Гаврил Лесновски ќе бидат без електрична енергија.

Во периодот од 08:30 до 13:30 часот корисниците од ул. Стогово - броеви од 21 до 27, делови од улиците Милан Марковиќ, Брадфордска и Пијанец и корисниците од ул. Козле - броеви од 28 до 54 исто така ќе бидат без струја. ац/са/07:34

###

 

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ