Делови од Карпош и Горно Соње утре без струја

Делови од Карпош и Горно Соње утре без струја

Скопје, 25 јули 2018 (МИА) - Без електрична енергија утре од 9 до 15 часот ќе останат корисниците лоцирани на улиците „Ѕоле Стојчев“ згради бр. 3 и 12 во општина Карпош и жителите од скопското село Горно Соње.

Во периодот од 8:30 до 11:30 часот утре без струја ќе бидат дел од корисниците лоцирани на улицата „Скупи“ – подулици 12, 14, 16, 20 и 22 во општина Карпош.

Како што информира РЦУК-Скопје, прекините се поради инвестиции во електросистемот. мд/са/08:45

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Мозаик

Олег Сенцов стана почесен граѓанин на Париз

Украинскиот филмски режисер осуден на 20 години за...

Британски математичар тврди дека пронашол решение за проблем стар 160 години

Еден од најистакнатите британски математичари, Мај...

Познатиот професионален убиец на ТВ-екраните стана модна икона

Ѕвездата од новата ТВ-серија „Убиствената Ив“, ист...

Премиерката на Нов Зеланд и нејзиното бебе - хит во ОН

Премиерката на Нов Зеланд, Џасинда Ардерн, која ов...

„Хет трик“: Фудбалер за само шест недели доби деца од три жени

Напаѓачот на англискиот фудбалски клуб Стоук Сити,...