• A-
  • A
  • A+
четврток, 20 септември 2018, 

Привремено се затвора автобуската постојка во ГТЦ поради манифестацијата „Зборува Скопје“

Привремено се затвора автобуската постојка во ГТЦ поради манифестацијата „Зборува Скопје“

Скопје, 25 јули 2018 (МИА) - Автобуската постојка во подрумот на Градскиот трговски центар (ГТЦ) во Скопје денеска од 12 часот нема да биде во функција до утре во утринските часови, соопшти ЈСП Скопје. 

Автобусите на линијата „50“ во тој период ќе ја користат автобуската постојка до паркот „Жена борец“.

- Привременото затворање на постојката е поради централниот настан во рамки на манифестацијата „Зборува Скопје“ кој ќе се одржи во Графити галеријата во ГТЦ, се вели во соопштението од ЈСП Скопје. мд/са/08:55

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ