• A-
  • A
  • A+
сабота, 22 септември 2018, 

Нормализирано водоснабдувањето на улицата „Питу Гули“ во населба Водно

Нормализирано водоснабдувањето на улицата „Питу Гули“ во населба Водно

Скопје, 26 јули 2018 (МИА) - Саниран е дефектот на улицата „Питу Гули“ 14 во населба Водно.

Како што соопшти ЈП „Водовод“, водоснабдувањето од 17:30 часот е  нормализирано. мч/ац/18:10

###

 

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ