• A-
  • A
  • A+
четврток, 20 септември 2018, 

Без струја утре повеќе делови на Скопје

Без струја утре повеќе делови на Скопје

Скопје, 29 јули 2018 (МИА) - Без електрична енергија утре во периодот од 08:30 до 15:00 часот, ќе останат дел од корисниците од населба Усје, дел од корисниците лоцирани во околината на Агрометал и Партисервиси Лео, како и објектот на Мерцедес Бенз во Усје, во општина Кисела Вода.

Како што информира Регионалниот центар за управување со кризи на Град Скопје, без струја во периодот од 08:30 до 15:30 часот, ќе бидат и корисниците од улица 12 во село Горно Соње, во општина Сопиште.

Во периодот од 09:00 до 14:00 часот, без електрична енергија ќе бидат и трговските објекти пред влез на езеро Треска во село Сарај, во општина Сарај.

Без струја во периодот од 09:00 до 15:00 часот, ќе бидат и корисниците од улица Невеска бр.2 и бр.4, во општина Карпош. аа/дма/10:48

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Мозаик

Обожаватели на Принс бараат истрага за неговата смрт

Илјадници обожаватели на американскиот музичар При...

Објавена првата слика од новиот Џокер

Режисерот Тод Филипс на Инстаграм ја објави првата...

Експерти: Вештачката интелигенција ќе ни овозможи комуникација со животните

Желбата за зборување со животните тлее во многумин...

На Месечината има погребан човек

На Месечината има многу „ѓубре“ од луѓето што ја п...

Папата Франциско: Сексот е голем дар од Бога

Папата Франциско им порача на младите Французи дек...