• A-
  • A
  • A+
четврток, 20 септември 2018, 

Делови од Кисела Вода, Горно Соње, Сарај и Карпош денеска без струја

Делови од Кисела Вода, Горно Соње, Сарај и Карпош денеска без струја

Скопје, 30 јули 2018 (МИА) - Корисниците од населбата Усје, дел од корисниците лоцирани во околината на Агрометал и Партисервиси Лео, како и објектот на Мерцедес Бенз во Усје, општина Кисела Вода денеска од 8:30 па до 15:00 часот ќе бидат без електрична енергија.

Од 8:30 до 15:30 часот, без струја ќе останат и корисниците од улицата „12“ во село Горно Соње, од  9:00 до 14:00 часот, трговските објекти пред влез на езеро Треска во село Сарај, а од 9:00 до 15:00 часот, корисниците од улицата „Невеска“ бр.2 и бр.4 во општина Карпош.

Како што информираат од Регионалниот центар за управување со кризи на град Скопје, причина за прекинот во снабдувањето со електрична енергија е изведувањето планирани технички зафати во дистрибутивната мрежа од страна на екипи на ЕВН Македонија АД. вј/дма/09:17

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Мозаик

Обожаватели на Принс бараат истрага за неговата смрт

Илјадници обожаватели на американскиот музичар При...

Објавена првата слика од новиот Џокер

Режисерот Тод Филипс на Инстаграм ја објави првата...

Експерти: Вештачката интелигенција ќе ни овозможи комуникација со животните

Желбата за зборување со животните тлее во многумин...

На Месечината има погребан човек

На Месечината има многу „ѓубре“ од луѓето што ја п...

Папата Франциско: Сексот е голем дар од Бога

Папата Франциско им порача на младите Французи дек...