Делови од Центар, Огњанци, Студеничани, Ѓорче Петров и Кисела Вода утре без струја

Делови од Центар, Огњанци, Студеничани, Ѓорче Петров и Кисела Вода утре без струја

Скопје, 30 јули 2018 (МИА) - Корисниците од улицата „Славејко Арсов“ во општина Центар утре од 8:30 до 10:30 часот ќе останат без напојување со електрична енергија.

Од 9:00 до 15:30 часот, без струја ќе бидат и корисниците од улицата „Дане Крапчев“ од број 20 до број 28, од улицата „Црвена Вода“ и од булевар „Партизански одреди“, лоцирани позади Неуромедика, како и од број 40 до број 46, во општина Центар.

Во периодот од 9:00 до 17:00 часот, без електрична енергија ќе бидат и корисниците од улицата „1“ во село Огњанци, како и на почетокот и на сред село, од 9:30 до 11:30 часот дел од корисниците од улицата „1“ во село Студеничани, од 10:00 до 13:00 часот корисниците од улицата „Црногорска“ од број 16 до број 32 во општина Ѓорче Петров, од 10:30 до 15:00 часот корисниците од улицата „Питу Гули“ во општина Центар, а од 10:30 до 15:30 часот, корисниците од улиците „Дренак“ и „Драга Стојановска“ во општина Кисела Вода.

Како што информираат од Регионалниот центар за управување со кризи на град Скопје, причина за прекинот во снабдувањето со електрична енергија е изведувањето планирани технички зафати во дистрибутивната мрежа од страна на екипи на ЕВН Македонија АД. вј/дма/09:30

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Мозаик

Британски математичар тврди дека пронашол решение за проблем стар 160 години

Еден од најистакнатите британски математичари, Мај...

Познатиот професионален убиец на ТВ екраните стана модна икона

Ѕвездата од новата ТВ серија „Убиствената Ив“, ист...

Премиерката на Нов Зеланд и нејзиното бебе - хит во ОН

Премиерката на Нов Зеланд, Џасинда Ардерн, која ов...

„Хет трик“: Фудбалер за само шест недели доби деца од три жени

Напаѓачот на англискиот фудбалски клуб Стоук Сити,...

Доделена „Алтернативната Нобелова награда"

Наградата „Правилно живеење", позната и како „Алте...