Утре без вода улица „Капиштец“ и француската резиденција

Утре без вода улица „Капиштец“ и француската резиденција

Скопје, 30 јули 2018 (МИА) - Поради реконструкција на водоводна мрежа ф-80 мм на ул. Капиштец - пред резиденцијата на Република Франција, со прекинато водоснабдување ќе бидат корисниците од истата улица во Општина Центар.

Како што соопшти РЦУК-Скопје по информација добиена од ЈП Водовод и канализација, водоснабдувањето ќе биде прекинато од 09:30 се до завршувањето на работите. вг/сд/15:27

###

 

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ