Без вода утре дел од две улици во Општина Центар

Без вода утре дел од две улици во Општина Центар

Скопје, 31 јули 2018 (МИА) - Корисниците од дел од улиците „Аминта  Трети“ и „Чедомир Миндеровиќ“ во Општина Центар утре од девет часот ќе останат без водоснабдување.

Причина за прекинот, како што соопшти РЦУК, е промена на затворач на водоводна мрежа.

Вода нема да има до завршување на интервенцијата. мч/сд/12:58

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ