• A-
  • A
  • A+
сабота, 22 септември 2018, 

Дел од Усје денеска без вода

Дел од Усје денеска без вода

Скопје, 3 август 2018 (МИА) - Корисниците од високата зона Усје денеска од 11 часот ќе имаат прекин во водоснабдувањето.

Како што информира ЈП „Водовод и канализација“-Скопје, прекинот е поради уличен дефект на улицата „5“ број 81 во скопската населба Усје.

Корисниците ќе бидат без вода се до санирање на дефектот. мд/са/11:22

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.