• A-
  • A
  • A+
четврток, 20 септември 2018, 

Без вода утре дел од корисниците на улица „Пушкинова“ во Кисела Вода

Без вода утре дел од корисниците на улица „Пушкинова“ во Кисела Вода

Скопје, 6 август 2018 (МИА) - Поради изведување на водоводен приклучок од Ф 125 мм, на ул.Пушкинова бб, без водоснабдување утре ќе останат корисниците од оваа улица во населба Кисела Вода, во истоимената општина. 

Како што соопшти РЦУК Скопје по добиено известување од ЈП Водовод и канализација, прекинот во водоснабдувањето ќе трае од 09:00 часот до завршување на интервенцијата. вг/16:39

###

 

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Мозаик

Обожаватели на Принс бараат истрага за неговата смрт

Илјадници обожаватели на американскиот музичар При...

Објавена првата слика од новиот Џокер

Режисерот Тод Филипс на Инстаграм ја објави првата...

Експерти: Вештачката интелигенција ќе ни овозможи комуникација со животните

Желбата за зборување со животните тлее во многумин...

На Месечината има погребан човек

На Месечината има многу „ѓубре“ од луѓето што ја п...

Папата Франциско: Сексот е голем дар од Бога

Папата Франциско им порача на младите Французи дек...