• A-
  • A
  • A+
сабота, 22 септември 2018, 

На површинскиот коп за калцитски мермер „Зелениковец“ утре ќе биде извршено минирање

На површинскиот коп за калцитски мермер „Зелениковец“ утре ќе биде извршено минирање

Скопје, 8 август 2018 (МИА) - Минирање на површинскиот коп за калцитски мермер „Зелениковец“, во Говрлевска Краста - Скопско ќе биде извршено утре во периодот од 8 до 16 часот.

Како што информира Регионалниот центар за управување со кризи на Град Скопје, минирањето е најавено од фирмата „Рудпроект“. аа/рп/18:28

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ