• A-
  • A
  • A+
сабота, 22 септември 2018, 

Центар ќе ги зголемува капацитетите во општинските градинки

Центар ќе ги зголемува капацитетите во општинските градинки

Скопје, 10 август 2018 (МИА) - Градинките „Кочо Рацин“, „13 Ноември“ и „Раде Јовчевски Корчагин“, со своите клонови во Општина Центар, ќе го зголемат капацитетот за прием на деца во општинските градинки.

Од општина Центар информираа дека оваа мерка вчера ја усвои Советот на општината на 16-тата седница. 

На седницата советниците ги усвоиле и предлог извештаите за работа на седумте основни училишта, како и извештаите за програмта за изведување на ученички екскурзии и други слободни активности на учениците. бк/скс/09:52

###

 

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ