Заврши реконструкцијата на водоводната линија кај новиот кружен тек во Кисела Вода

Заврши реконструкцијата на водоводната линија кај новиот кружен тек во Кисела Вода

Скопје, 11 август 2018 (МИА) - Реконструкцијата на водоводната линија ф700 кај новиот кружен тек меѓу ул. Христо Татарчев и Булевар Србија, на поселдна автобуска станица на 24-ка заврши.
 
Од ЈП „Водовод и канализација“ информираат дека замената на старата челична цевка ф700, поставена во 1980 година, со полиетиленска цевка ф800 ќе го подобри квалитетот и притисокот на водата на корисниците во Аеродром и Ново Лисиче во висока зона, Припор, Сопиште, Ракотинци и Добри Дол како и дел од Кисела Вода односно корисниците на ул. Христо Татарчев крак 1-11, крак 2, Сервисна Зона Југ, дел од бул. Борис Трајковски и дел од бул. Србија (од новиот кружен тек до бул. Борис Трајковски).скс/09:18

###

 


 

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Мозаик

„Хет трик“: Фудбалер за само шест недели доби деца од три жени

Напаѓачот на англискиот фудбалски клуб Стоук Сити,...

Доделена „Алтернативната Нобелова награда"

Наградата „Правилно живеење", позната и како „Алте...

Тревога во Бакингемската палата поради приврзок за клучеви

Мажот кој вчера беше уапсен кај Бакингемската пала...

Многу мажи по сексот чувствуваат емотивна празнина

Дури 40 отсто од мажите по сексот чувствуваат емот...

НАСА откри две нови планети

Само пет месеци по поставувањето во земјината орби...