• A-
  • A
  • A+
петок, 21 септември 2018, 

Опожарен автомобил во Скопје

Опожарен автомобил во Скопје

Скопје, 13 август 2018 (МИА) - Еден автомобил рано утринава бил запален  на улицата „Кумровец“ бр. 14 во Скопје.

Како што соопшти Територијална противпожарна единица на Град Скопје, пожарот бил локализиран во периодот од 5:06 до 5:50 часот. Интервенирале тројца пожарникари со едно возило. 

Причинета е матерјална штета од 600 илјади денари. мд/са/08:38

###

 

 

 

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.