• A-
  • A
  • A+
сабота, 22 септември 2018, 

Маџар Маало денеска без вода

Маџар Маало денеска без вода

Скопје, 14 август 2018 (МИА) - Без вода денеска од 10 часот ќе бидат корисниците од населбата Маџар Маало во општина Центар.

Од ЈП Водовод и Канализација, соопштија дека причина за прекинот во водоснабдувањето е дефект на водоводна цевка од Ф 6/4 на ул. Преспанска бр.21 .

Прекинот ќе трае до отстранување на дефектот.са/сд/08:01

###

Сите права се задржани. Овој материјал не смее да се складира, издава, емитува, препишува и повторно да се дистрибуира во каква било форма, без писмена дозвола од Македонската информативна агенција.НЕМА ПОВРЗАНИ ВЕСТИ